Afrika dilinde ‘Kara Güzellik’ anlamına gelen Crysellas, 2012 yılında Yeşim Arslanbek tarafından İstanbul’da kurulduğundan itibaren modern ve sofistike tarzı sayesinde tasarım dünyasında tanınan özgün bir marka olarak yerini aldı.

Sanat kökenli bir ailede yetişen, çocukluğu esnasında farklı tekniklerde tasarım yaparak büyüyen Yeşim, tasarıma olan ilgi ve doğal yeteneğinin yanı sıra  taşlara olan tutkusunun orijinal kreasyonlar oluşturmasında önemli bir rol oynadığını söylüyor ve amacını şöyle ifade ediyor: " Öncelikle kendim için takılar yaratmak isteyerek yola çıktım ve daha sonra bu tutku, şık ve modayı takip eden tüm kadınlara  takı ve mücevher tasarlama hayaline dönüştü. Pırlantanın eşsiz ışıltısından vazgeçemiyorum, bu yüzden Crysellas Premiere koleksiyonumuzda taşların kalitesinden ödün vermiyorum. Amacım kadınların günboyu ister jean ister kokteyl elbisesi giyerken  kıyafetlerini tamamlayan kendilerini çekici hissettirecek parçalar hazırlamak!"

Marka'nın oluşumu ve Premiere Koleksiyonunun tasarım aşamasında yer almış olan kurucu ortak Mimar Mine Arslanbek, 2015 yılında şirkette Tasarım ve Üretim yönetimini üstlendi. University of Virginia, School of Architecture mezunu olan Mine, 2007'de kurduğu M.Ars Design ofisinin farklı alanlardaki deneyimlerini Crysellas ekibiyle buluşturuyor. “Mimariye, sanat ve edebiyata özel bir ilgi duyuyorum. Belirli dönemlerin modern yorumlarını mücevherlerde yaşatmak istiyorum.'' diyor Mine.

Yeşim'in doğadan, seyahatlerinden ve renklerden ilham alan tasarımları ile  Mine'nin mimari çizgisi ve dokunuşunun buluşmasından özgün bir stil ortaya çıkıyor.

Nişantaşı’ndaki Crysellas ofis/showroom’unda randevu ile müşterilerini ağırlayan Yeşim ve Mine kişiye özel sipariş tasarımlar da yapıyor.

  

Yeşim Arslanbek hakkında:

Eğitimini The George Washington University, Washington DC’de Uluslararası Ticaret ve Pazarlama bölümlerinden çift diploma alarak tamamladıktan sonra uzun yıllar Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde Strateji ve Finans alanlarında çalıştı. 2011 yılında hayalindeki takı ve mücevher markası Crysellas’ı yaratmak amacıyla İstanbul’a geri taşınan Yeşim, Kapalıçarşı’da çeşitli dallarda tezgah eğitimini ve HRD Antwerp’te Pırlanta Derecelendirme uzmanlığını tamamladıktan sonra 2012 yılında Crysellas markasını yarattı.

Mine Arslanbek hakkında:

University of Virginia, School of Architecture mezunu olan Mine, İstanbul’un önemli mimari ofislerinde deneyim kazandıktan sonra 2007'de M.Ars Design mimarlık ve tasarım ofisini kurdu. Farklı ölçek ve disiplinlerde sayısız projeye imza atan Mine, 2015 yılında mimari tasarım projelerinin yanı sıra Crysellas markasının Tasarım ve Üretim yönetimini üstlendi.